• program


    Gyöngyösi Ivett - A fekete-fehér színei

    Gyöngyösi Ivett - A fekete-fehér színei

    A barokk kor csembalóra komponáló szerzői közül az egyik legkiválóbb és legkreatívabb Domenico Scarlatti volt, darabjait a mai kor embere is „szívesen fogyasztja” – állapította meg Debussy az 1900-es évek legelején. Dicséretében természetesen kritikát kell gyanítanunk, a századvég nehéz levegőjű, sűrű zenéjének elutasítását.  Læs mere

    Dato



    D. Scarlatti: d-moll szonáta, K. 32
    D. Scarlatti: c-moll szonáta, K. 11
    D. Scarlatti: F-dúr szonáta, K. 107
    D. Scarlatti: h-moll szonáta, K. 27
    D. Scarlatti: G-dúr szonáta, K. 427
    Chopin: Barcarolle, op. 60
    Debussy: A boldog sziget

    SZÜNET

    Debussy: Metszetek
    Liszt: Zarándokévek, Második év: Itália » 104. Petrarca-szonett
    Liszt: Spanyol rapszódia

    Gyöngyösi Ivett (zongora)

    A barokk kor csembalóra komponáló szerzői közül az egyik legkiválóbb és legkreatívabb Domenico Scarlatti volt, darabjait a mai kor embere is „szívesen fogyasztja” – állapította meg Debussy az 1900-es évek legelején. Dicséretében természetesen kritikát kell gyanítanunk, a századvég nehéz levegőjű, sűrű zenéjének elutasítását. Az ő ideálja a rokokó könnyedségének és szellemességének, finom érzékiségének újrateremtése volt, egy olyan zenei világ kialakítása, melyet olyannyira csodált például a kora 18. századi festő, Antoine Watteau vásznain. E törekvésének egyik legfrappánsabb megfogalmazása A boldog sziget című zongoradarab. Egy másik francia, a zenerajongó író, Adré Gide friss levegő iránti vágyát Chopin Fisz-dúr barkarolája elégítette ki. A darab közepén, egy kulcsfontosságú formai pillanatban Chopin előadói utasításként ezt írja a kottába: sfogato, azaz megszellőztetve. „Használta-e valaha zenész ezt a kifejezést, érezte-e szükségét annak, hogy ekként szakítsa meg a ritmust, hogy új, friss lendületet adjon a kompozíciónak?” – teszi fel a lelkesült költői kérdést Gide. Az izgalmas képzettársításokat előhívó esten Gyöngyösi Ivett lép a pódiumra. A zongoraművész nevét 2014-ben a Virtuózok című műsor által ismerte meg a nagyközönség, a nemzetközi zenei élet 2019-ben figyelt fel rá, amikor Genfben megnyerte a Nemzetközi Beethoven Zongoraversenyt.
    Rendező: Zeneakadémia Koncertközpont

    PÅ PLAKATEN


    Gustav Mahler VIII. SZIMFÓNIA Koncertszerű előadás latin és német nyelven, magyar, angol és eredeti nyelvű felirattal

    Érzékiség és aszkézis között vergődik Wagner középkori mondahős életét feldolgozó korai operája, a Tannhäuser címszereplője.

    Obs! Indkøbskurvens tidfrist udløber snart!
    tilbageværende tid
    00:00

    enhed(er) i kurven

    total:


    Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.





    © Minden jog fenntartva - MusicalInfo.hu 2006-2016