• Program


    Halmos Béla Népzenei és Világzenei Fesztivál
    3

    Halmos Béla Népzenei és Világzenei Fesztivál

    Fellépnek:
    Eszterlánc zenekar, Dresch Quartet, Kerekes Band

    Nincs aktuális előadás

    Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

    Utolsó előadás dátuma: 2019. július 18. csütörtök, 20:00

    Halmos Béla Népzenei és Világzenei Fesztivál

    Fellépnek:

    Eszterlánc zenekar
    Dresch Quartet
    Kerekes Band



    Eszterlánc zenekar
    A zenekar tagjai:

    Sturcz Noémi – ének I Juhász Dénes – hegedű és furulya I Komáromi Márton – hegedű I Császár Attila – brácsa I Liber Róbert – bőgő

    Közreműködők: Navratil Andrea, Miskolczy Mariska – ének I Kovács Márton, Mihó Attila – hegedű

    Az Eszterlánc 1998-as megalakulása óta hagyományos erdélyi, elsősorban mezőségi népzenét játszó zenekar. Az első tíz év Búza falu énekeseivel és zenészeivel közösen telt. 2008–2014 között a Búzával szomszédos, a korábban alig ismert község, Melegföldvár népzenéjében mélyült el a zenekar.
    A koncertek szinte állandó résztvevőjévé vált Szilágyi Anna, földvári énekes.
    (Földvári tánc Szilágyi Annával, 2011)
    A zenekar koncertjein és lemezein, változó arányban, de máig tükröződnek a fent említett két település hagyományai. A Jegesen (2014) album azonban új korszakot nyitott az együttes életében. Észak-Mezőség más településein gyűjtött zenékkel bővült a repertoár, másrészt a Jegesen hangját, Szilágyi Anna mellett, már a zenekar munkájához csatlakozó városi népdalénekesek,
    Navratil Andrea és Fekete Zsuzsanna határozták meg. Az együttes 2015-ben, ismét erdélyi énekesek bevonásával, mezőkeszüi dalokból összeállított műsorral és CD-vel jelentkezett (Keszü, 2016). Azóta a keszüi, magyarpalatkai zene táncházaik elmaradhatatlan része lett.


    Dresch Quartet

    A zenekar tagjai: Dresch Mihály – fuhun, szaxofon I Lőrincz Hortenzia – ének I Csoóri Sándor Sündi – brácsa I Bognár András – nagybőgő I Zimber Ferenc – cimbalom

    A Dresch Quartet évtizedek óta járja következetesen és magabiztosan a saját útját a magyar népzene és az afroamerikai jazz egyéni – a zenekarvezető és a mindenkori tagok által közösen kialakított – ötvözetével. Elkötelezettség a zenei koncepcióban, tisztelet és alázat a források iránt, kiemelkedő muzsikusok, új és örökzöldnek számító Dresch-szerzemények, sztenderdek Dresch-módra – mindezek együttese adja azt a zenei élményt, amit a kvartett koncertjeinek közönsége minden esetben az újszerűség élményével gazdagodva tapasztalhat meg.
    A tenor- és szopránszaxofonos, fuhunt és számos más fúvós hangszert is megszólaltató Dresch Mihály a magyar népzenébõl táplálkozó muzsika legkiválóbb mûvelõje, a hazai jazz- és világzene emblematikus alakja.
    Azon kevés elõadók egyike, akik nemzetközileg is ismertek és elismertek.
    Köszönheti ezt kimagasló tehetségének, és annak a zenei alázatnak, mely minden megszólaltatott hangot õszintévé és egyedivé varázsol játékában.


    Kerekes Band

    A csapat:
    Fehér Zsombor – furulya, ének,
    Fehér Viktor – dob, ütőgardon
    Námor Csaba – koboz
    Csarnó Ákos – brácsa, doromb
    Sohajda Péter – basszusgitár, ének

    meghívott vendég:
    Baricz Gergő – ének

    A kétszeres Fonogram-díjas Kerekes Band útja a fülledt hangulatú moldvai, gyimesi táncházaktól a világzenei nagyszínpadokig több mint 20 évet ölel fel. Ezalatt a több mint két évtized alatt hozták létre azt a hangzást, amely összetéveszthetetlen a hazai és nemzetközi világzenei színtéren.
    A moldvai zene pulzálását idéző tempó kiegészülve a riffközpontú furulya és koboz témákkal, másnéven EthnoFunk. A kezdetektől kísérletező ötösfogat hangzása azonban legalább annyira ered a rockzenéből, mint a hagyományos pásztorzenéből. A furulyahangzás spektrumát kitágító Fehér Zsombor, nemcsak a gyimesi népzenét, hanem Jimi Hendrix gitárhangzását is hosszasan tanulmányozta, hogy egy olyan sajátos pszichedélikus, riffes játékot fejlesszen ki, ami a zenekar egyedi soundját adja. A táncházakban edződött, de a rockzene energiáiból táplálkozó koboz és brácsa lüktetése, Námor Csaba és Csarnó Ákos kezében tovább erősíti a hagyományos zene béklyóitól megszabadult ethnofunkot, ami végül a hazai stoner nagyágyú, Sohajda Péter, és a kettő-négy specialista, Fehér Viktor kezében formálódik egésszé. Chemtrailezett gyimesi hegyilevegő szakértő kezekből szórva.

    Ajánlatunk


    A februári koncert után májusban Brahms újabb két magyar tánca, egy kihívást jelentő versenyműve és mélységeket megjáró szimfóniája kerül a Fesztiválzenekar műsorára.

    A történet két szélhámosról szól: Lawrence úriember, akiről könnyen elhisszük, hogy nemesi sarj, egy száműzött uralkodó; Freddy Benson azonban kisstílű. Meséjében szegény, beteg nagymamájának gyűjt könyöradományokat. Kettejük barátsága akkor kezdődik, amikor kiderül, hogy mindketten a Riviérán kívánnak turistákat kifosztani, és rájönnek, hogy szövetkezve könnyebb. A Steve Martin és Michael Caine játékával fémjelzett film nem véletlenül ihlette meg a „színházcsinálókat”. A fordulatokban gazdag és rendkívül humoros történet kiváló zenével fűszerezve robbant be a Broadwayre, útját azóta is töretlen nevetésorkán, tapsvihar és díjeső övezi.

    Az évad művésze, Snétberger Ferenc koncertsorozatának első estjére vadonatúj mű ősbemutatójával készül. Movements című háromtételes darabjában zeneszerzőként és virtuóz szólistaként is remekel.

    Ajánló


    Szörényi Levente – Bródy János / Gyöngyösi Levente ISTVÁN, A KIRÁLY A rockopera szimfonikus operaváltozata két részben, magyar nyelven, magyar…

    A Vihar kapujában három alak áll: a Pap, a Favágó és a Koldus. Ide húzódtak be az eső elől. Látszólag…

    Megérkezett Pottyondy Edina új estje, a Démonok és hormonok. Terápiás stand up a körülöttünk élő és a bennünk lakó démonokról.…

    Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
    becsült lejárati idő:
    00:00

    tétel a kosárban

    összesen:


    Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!





    © Minden jog fenntartva - MusicalInfo.hu 2006-2016