• Program


    Háromszék Táncegyüttes / Tragédia

    Háromszék Táncegyüttes / Tragédia

    Madách Imre Az ember tragédiája nyomán.
    néptánc, egy felvonás, időtartam 85 perc, korhatár 12+
     
     
     more

    Nincs aktuális előadás

    Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

    Last event date: Thursday, October 26 2023 7:00PM

    A Madách szöveg komplexitását, filozofikus drámaiságát a zene-tánc-mozdulat-látvány-film eszköztárral, rövidített szöveggel ki lehet-e fejezni, vagy eleve bukásra ítéljük a darabot a Lucifer-i rideg logika, a mindenben hibát találó érvelés mentén?
    Aldous Huxley brit író, költő és filozófus, 1931-ben írta legismertebb művét, a Szép új világ című disztópiát. A regény egy elképzelt távoli jövőben játszódik: tökéletesen megszervezett társadalom,
    tudományos kasztrendszer, módszeres neveléssel kiirtott szabad akarat, család helyett folyamatos partnercserés szexualitás, „szóma" nevű tökéletes kábítószerrel elért elviselhetővé tett szolgaság.
    Huxley tanulmánya vezette el Könczei Árpádot Madách Imre művéhez. Madách idejében London volt Európa, a világ legfejlettebb társadalma. De Madách nem a londoni színnel, a saját jelenével fejezte
    be legismertebb alkotását, hanem tovább gondolta Ádám és Éva jövőjét. Falanszter, az űr, az eszkimó jelenetek mind borúlátó, az ember bukásának, pusztulásának vízióját előrevetítő jóslatai. Úgy gondolom, ma is érvényesek, jelen idejűek Madách szövegei, amiket a tánc-színházi-drámában használunk: „Erősebb lett az ember, mint az Isten."(Fáraó), „Nem kisszerű volt-é a hon fogalma?
    Most már egész föld a széles haza." (Lucifer). Amire Ádám földhözragadt válasza: „Egyet bánok csak: a haza fogalmát, Megállott volna az tán, úgy hiszem, Ez új rend közt is." Igen, most alakul az új rend, a szép új világ, melyben újra előveszik a szép ígéreteket, a nagyszerű jelszavakat: „Egyenlőség, testvériség, szabadság!" Huxley által megjósolt agymosással el lehet érni, hogy ezekkel a soha be
    nem tartott fogalmakkal néptömegeket újra akolba, falanszterbe lehessen terelni. A Tragédia előadást gondolatébresztőnek szánja Könczei. A táncművészet eszközeivel a férfi-nő kapcsolatról, az egyén és
    tömeg viszonyáról, a hitről, szerelemről, szabadságról, a versenyről, a falanszter létről kérdéseket tesz fel és megpróbálja a válaszokat is megkeresni.

    Előadja: a Háromszék Táncegyüttes tánckara és a Heveder zenekar
    Dramaturg: Kozma András
    Koreográfus asszisztens: Melles Endre
    Koreográfus asszisztens, balettmester: Cseke Ágnes
    Jelmeztervező asszisztens: Csüdöm Eszter
    Operatőr: László Barna
    Művészeti munkatárs, koreográfus: ifj. Zsuráfszky Zoltán, Harangozó-díjas
    Díszlet-, jelmeztervező: Balázs Gyöngyi
    Zeneszerző, rendező-koreográfus: Könczei Árpád, Harangozó-díjas
    Művészeti vezető: Ivácson László
    Igazgató: Virág Endre

    Our offer


    A Fiúk különös tükröt tart elénk, amelyben látjuk a „Macsót”, a „Nárciszt” és a „Herkulest” is, így közelről tanulmányozhatjuk a férfilét alaptípusait. Frenák váltakozva jeleníti meg a sovén gyűlöletet, az ostoba követelőzést, a figurák közt fennálló, törékeny erőegyensúlyt a színpadon.

    Két órás felhőtlen szórakozás szingliknek, házasoknak, újra kezdőknek!

    Suggestions


    „Egy különleges színpadi produkció, Telemann Iskolamester kantátájának előadása lesz ennek az estének a meglepetése a hagyományos gyermekkórus-repertoár mellett.

    Rembetiko is often referred to as the “Greek blues”. This traditional music with foundations in Asia minor and incorporating elements…

    Warning! The basket time limit is about to expire!
    estimated time left:
    00:00

    item(s) in basket

    total:


    Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.





    © Minden jog fenntartva - MusicalInfo.hu 2006-2016