• Program


    Kányádi Sándor / VERS-ESTEK A MÜPÁBAN

    Kányádi Sándor / VERS-ESTEK A MÜPÁBAN

    A 2018-ban 89 éves korában elhunyt Kányádi Sándort aligha kell bemutatni: a magyar anyanyelvű olvasóközönség egyik kedvenc költőjéről van szó, akinek szerepe és művészete túlmutat szekértáborokon, irányzatokon, átível nemzedékeken és országhatárokon.

    Nincs aktuális előadás

    Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

    Last event date: Monday, April 15 2024 8:00PM

    Kányádi Sándor lebilincselő személyiség volt. Nagy idők tanúja. Élő klasszikus, közben maga a megtestesült természetesség. Varázslatos mesemondó, eleven anekdotakincs. Aki hallotta verset mondani vagy egyszerűen mesélni, úgy istenigazából, ha már bemelegedett, egy ideig aligha került ki az élmény hatása alól. Ha személyes jelenlétét nem is tudjuk megidézni, sokirányú, gazdag költészetét igen: versei közvetítésével ott lesz a Müpa Üvegtermében velünk, hogy vele dúdolhassuk a nyolcvanas években született nagy ciklusának felejthetetlen sorait: „Vannak vidékek / ahol az ének / kiment szokásból / ha van is élet / azt hihetnétek / mindenki gyászol // pedig csak védett / helyen az ének / valahol mélyen / szunnyad a lélek / legjobban féltett / gyönge csücskében // vannak vidékek / ahol a népek / csöndben az ágak / jelekkel élnek / beszélni félnek / viharra várnak.” Kányádi Sándor klasszikussá teljesedett művészete a mindenkori diktatúrák ellenében azóta is az emberi szabadság és méltóság mellett tesz hitet a költészet autentikus eszközeivel. Életművén nem fogott az idő. Nagy élményben lesz része annak, aki erről személyesen szeretne meggyőződni a Müpában.

    Közreműködők:
    Zongora: Darvas Ferenc
    A Nemzeti Színház művészei

    A műsort összeállította és bevezeti: Fekete Vince
    Rendező: Rubold Ödön

    Együttműködő partner: Nemzeti Színház
    Rendező: Müpa

    Our offer


    Darvas Benedek könnyed zenei világával és Varró Dániel virtuóz dalszövegeivel elevenedik meg Rejtő Jenő népszerű regénye ebben az egyedülálló zenés színházi előadásban.

    A Slava’s Snowshow egy varázslatos utazás, amelyet minden korosztálynak látnia kell. Egy előadás, amely visszarepít a gyermekkorba, megérinti a lelket, és mosolyt csal mindenki arcára.

    Recirquel’s new production, Paradisum explores the myth of rebirth following the silence of a destroyed world, where the means of communication is the body, and the only common language is movement.

    Suggestions


    drama „For Mozart, evolution was worthwhile.” - Peter Shaffer

    A Kalamazoo egyenesen a Broadway-ről érkezik, a vígjátékban Hernádi Judit és Kern András sziporkázó játékát élvezhetik Sebestyén Aba rendezésében.

    Warning! The basket time limit is about to expire!
    estimated time left:
    00:00

    item(s) in basket

    total:


    Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.





    © Minden jog fenntartva - MusicalInfo.hu 2006-2016