• Program


    Makaya McCraven

    Makaya McCraven

    Makaya McCraven a zenekarvezető dobosok új generációjának egyik kiemelkedő tehetsége, egy „ütem-tudós”, akinek nevéhez a 2020-as év egyik legjobb lemeze fűződik, nem mellesleg magyar származású - ráadásul zenész családból -, hiszen édesanyja, Zsigmondi Ágnes a legendás Kolinda együttes énekese, furulyása.

    Nincs aktuális előadás

    Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

    Utolsó előadás dátuma: 2022. november 14. hétfő, 20:00

    Makaya McCraven

    McCraven a kortárs jazzt a műfaj történetének egymásra rétegezésében látja, maga pedig a groove-központúsággal, a hiphopos törtütemekkel adja hozzá a frissességet. Övé az egyik legizgalmasabb aktuális megszólalás.

    Makaya McCraven szülei - a Magyarországról 1979-ben disszidált Zsigmondi és az amerikai jazzdobos Stephen McCraven (mások mellett Archie Shepp dobosa) - Párizsban találkoztak, ott született Makaya is 1983-ban, de aztán három évvel később áttelepültek Amerikába. McCraven chicagói jazz körökben kezdett feltűnést kelteni a 2000-es években, az ortodox műfajhatárokat áttörő avantgárd zenészek között. Szenzációs klubkoncertjeivel, élő lemezeivel egyre magabiztosabb zenekarvezető lett, a 2018-as Universal Beings című LP-vel Kamasi Washingtonhoz, Shabaka Hutchings-hez, Robert Glasperhez hasonlóan bővítette a műfaj közönségét, idei albuma, a jazz-költő, proto-rap ikon, Gil Scott-Heron utolsó nagylemezét ihletetten, kreatívan újragondoló We're New Again pedig egyenesen a tavalyi év egyik legünnepeltebb albuma. A folk-hagyományokat is felhasználó (így édesanyja zenéjét is hangmintázó) lemez tökéletesen mutatja, hogy jelenleg miért McCraven a spirituális jazz és a groove-os avantgárd zene egyik legnagyobb alakja. Első magyarországi koncertje ünnepi alkalom.

    Dob, ütőhangszerek, elektronika - Makaya McCraven

    Közreműködők:
    trombita - Marquis Hill
    nagybőgő - Junius Paul
    gitárok - Matt Gold

    Rendező: Müpa

    Ajánlatunk


    A szenegáli Youssou N'Dour nemcsak hazája, de általában az afrikai zene egyik legnagyobb hatású alakja, aki nagy befolyást gyakorolt arra, hogy a nyugati világban ismertté váljanak olyan afrikai stílusok, mint a mbalax és a wolof music. Mi több, előbbit, ezt a szenegáli tánczenét ő maga fejlesztette tökélyre, és rajta keresztül jutott el Peter Gabrielig és Paul Simonig, onnan meg a popzene főáramába.

    Székely Csaba legfrissebb történelmi szatírája sok humorral beszél a különböző identitások sokszor értelmetlen, érthetetlen harcáról. Arról, hogy hogyan címkézzük fel a másikat, hogyan összegződik az emberek közti személyes ellenszenv és a fentről irányított gyűlöletkeltés. Hogy milyen az, amikor a hatalom dönt arról, hogy ki lehet egy társadalom teljes értékű tagja, és kit kell kivetni magunk közül. És arról, hogy hogyan kérdőjeleződik meg az alapvetés, hogy az ember az ember. Még ha a saját szomszédainkról is van szó.

    Ajánló


    Mindenkivel megeshet – mármint ha nő, és elmúlt annyi… A mi történetünk ma játszódik, a new york-i Bloomingdale’s áruházban –…

    Budavári Palotakoncert 2025 – Szép vagy, gyönyörű vagy Magyarország Idén 11. alkalommal, augusztus 1-én és 2-án ismét megrendezésre kerül a…

    „Egy mindenkiért – mindenki egyért!” - ki ne ismerné Athos, Porthos, Aramis és az ifjú D’Artagnan történetét? A muskétások kalandjai…

    Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
    becsült lejárati idő:
    00:00

    tétel a kosárban

    összesen:


    Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!





    © Minden jog fenntartva - MusicalInfo.hu 2006-2016