• Program


    MÁV Festetics/3.

    MÁV Festetics/3.

    Takács-Nagy Gábor volt első Festetics­bérletünk művészeti vezetője, az ő irányításával kezdődött el az a nagyon alapos kamarazenei műhelymunka, amely jelentős hatással volt a zenekar hangzására, színvonalára. Ezeken a hangverse­nyeken gyakran szerepelnek szólistaként a zenekar tagjai is.

    Nincs aktuális előadás

    Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

    Utolsó előadás dátuma: 2020. június 19. péntek, 18:00

    műsor

    Carl Stamitz: D-dúr (Vadászat) szimfónia
    Mozart: D-dúr fuvolaverseny K.314
    Mozart: C-dúr (Linzi) szimfónia K.425

    közreműködnek:
    Párkai Krisztina (fuvola)
    vezényel: Takács-Nagy Gábor

    Takács-Nagy Gábor  volt  első  Festetics­bérletünk  művészeti  vezetője,  az  ő  irányításával kezdődött el az a nagyon alapos kamarazenei műhelymunka, amely jelentős hatással volt a zenekar hangzására, színvonalára. Ezeken a hangverse­nyeken gyakran szerepelnek szólistaként a zenekar tagjai is. Párkai Krisztina hosszú évek óta zenekarunk első fuvolása, sokszor gyönyörködhettünk előadá­sában zenekari  művek gyönyörű fuvola­szólóiban. Mozart D­dúr  fuvolaverse­nye egy eredetileg oboára írt C-­dúr versenymű átirata, a fuvolairodalom egyik gyöngyszeme. A híres Linzi szimfóniát  Mozart  egy  alkalmi  felkérés  nyomán  komponálta, nagyon rövid idő alatt. „Egy isten­áldotta óra gyümölcse” – írta róla egyik méltatója. Hogy Mozart ilyen zenekari műveket komponált, abban nagy szerepe volt Mannheimben szerzett tapasztalatainak. Európa egyik leghíresebb zenekara működött akkor ebben a német városban, saját zeneszerzőik révén a zenekari  játéknak  addig  ismeretlen  mesterfogásait, színeit találták ki, amiből  a  későbbi zeneszerzők, mint Haydn és Mozart is, nagyon sokat tanultak. A  mannheimi zeneszerzők közül az egyik legkiválóbb volt a cseh származású Carl Stamitz, akinek egyik szimfóniája csendül fel a hangverseny elején. Érdekes lesz meghallgatni, milyen is volt az a zene, amelyből Mozart tanult.

    Ajánlatunk


    Mesterien megírt brit komédia az 1980-as évek világával, igazi sztárszereposztásban! A Fórum Színház legújabb vígjátéka rólunk mesél, kacagtató helyzetekkel és imádnivaló karakterekkel.

    Az ezeregy éjszaka az egyik legismertebb és legcsodálatosabb mese az egész világirodalomban. Páratlanul gazdag és színes történet szerelemről, hűségről, örök emberi értékekről, de ravaszságról, cselvetésekről és gyarlóságról is.

    Van a Bajza utca sarkán egy kis palota. A józsefvárosi Nagytemplom utcai bérházban pedig izgatott a készülődés. Pünkösdi Kató színinövendék a Csókos asszony címszerepét játssza. Ünneplik őt meg eljegyzését Dorozsmay Pista zeneszerzővel. A vőlegény azonban átmulatja az éjszakát, zálogba csapja a jegygyűrűket, és megszökik Rica Macával. A botrányos megcsalatás után érkezik Tarpataky báró, a híres mecénás. Katónak pedig dönteni kell: palota és gazdagság, csillogással kecsegtető siker vagy a szegényes bérházban eltöltött élet boldogságra vágyakozva. Zerkovitz Béla egyik legnépszerűbb, örökzöld, operettje csupa humor, szenvedély, szerelem, színház a békebeli Pestről, amikor olyan slágerek csendülnek fel többek között, mint az Asszonykám, adj egy kis kimenőt, az Éjjel az omnibusz tetején, a Gyere, te nímand, a Mi, muzsikus lelkek, valamint a műfaj és a darab emblematikus dala, a Van a Bajza utca sarkán... kezdetű sláger.

    Ajánló


    Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
    becsült lejárati idő:
    00:00

    tétel a kosárban

    összesen:


    Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!





    © Minden jog fenntartva - MusicalInfo.hu 2006-2016