NÉPEK HIMNUSZA - Beethoven / Takács-Nagy Gábor - SZ/3
A IX. szimfóniát nem túlzás az európai zene legjelentősebb remekművének jellemezni, amely végigkísérte nagy veszteségeinket és győzelmeinket: a wagneri összművészet egyik ihletforrása, a szabadság himnusza, sokak számára a berlini fal leomlásának kísérőzenéje. Egyesek egy öntörvényű zseni megnyilatkozását, mások a közös szellem erejét hallják benne.
Læs mere
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Tuznik Natália az 5. Marton Éva Nemzetközi Énekverseny különdíjasa - szoprán, Schöck Atala - alt, Brickner Szabolcs - tenor, Kovács István - basszus, Nemzeti Énekkar (karigazgató Somos Csaba)
VEZÉNYEL
Takács-Nagy Gábor
A IX. szimfóniát nem túlzás az európai zene legjelentősebb remekművének jellemezni, amely végigkísérte nagy veszteségeinket és győzelmeinket: a wagneri összművészet egyik ihletforrása, a szabadság himnusza, sokak számára a berlini fal leomlásának kísérőzenéje. Egyesek egy öntörvényű zseni megnyilatkozását, mások a közös szellem erejét hallják benne. Az első hangok a „semmiből teremtés” mágikus aktusát, az utolsó ütemek a mindenség önfeledt ünnepélyét jelenítik meg. Takács-Nagy Gábor Beethoven-ciklusának utolsó hangversenyén ragyogó hazai énekszólistákat hallunk a szimfónia grandiózus kórustételében, zenekarunkat pedig a Nemzeti Énekkar egészíti ki. Ismerjük a történetet a siketen vezénylő zeneszerzőről, akit az ősbemutatón odafordítottak a tapsoló közönségnek: ez egy radikális újító darabja, amely máig feltüzeli a hallgatót.
„Én öngyilkos leszek, anya.” Ezzel a mondattal egy őszinte és zavarba ejtő beszélgetés veszi kezdetét anya és lánya között. Az est folyamán fény derül régi traumákra, kimondatlan vágyakra és eltitkolt hazugságokra is, közben pedig felszínre kerülnek azok a legmélyebben őrzött, ellentmondásos érzelmek, amelyek csakis szülő és gyermeke között feszülhetnek.
A világsiker most Budapestre érkezik!
Gyerekeknek álomszép kaland, felnőtteknek mélyen megérintő történet – közös családi élmény, amire még évek múlva…