• Program


    Nina Stemme áriaestje / WAGNER+

    Nina Stemme áriaestje / WAGNER+

    „Korunk legnagyobb Wagner-szopránja” - így méltatja a sajtó a svéd énekesnőt. Nina Stemme az egymillió dolláros Birgit Nilsson-díj birtokosa, akit gyakran a nagy elődhöz, Kirsten Flagstadhoz hasonlítanak. Gluck, Mozart, Haydn, Richard Strauss, Sosztakovics és a kortárs zene világában egyaránt otthonosan mozog, legsajátabb területe azonban Wagner.  több

    Nincs aktuális előadás

    Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

    Utolsó előadás dátuma: 2022. december 7. szerda, 19:30

    Vezényel: Marcus Stenz

    Közreműködik:

    Magyar Állami Operaház Zenekara

    Wagner-operarészletek

    „Korunk legnagyobb Wagner-szopránja” - így méltatja a sajtó a svéd énekesnőt. Nina Stemme az egymillió dolláros Birgit Nilsson-díj birtokosa, akit gyakran a nagy elődhöz, Kirsten Flagstadhoz hasonlítanak. Gluck, Mozart, Haydn, Richard Strauss, Sosztakovics és a kortárs zene világában egyaránt otthonosan mozog, legsajátabb területe azonban Wagner. A Müpában is az ő operáiból szólaltat meg részleteket az énekesnő, aki a Scalától Bayreuthig, a bécsi Staatsopertől a Metropolitanig a világ jelentős operaházainak sztárvendége.

    Nina Stemme Stockholmban született. Zenei elkötelezettsége eleinte nem volt egyértelmű: felsőfokú stúdiumai kezdetén üzleti adminisztrációt és közgazdaságtant tanult a Stockholmi Egyetemen - igaz, ezzel párhuzamosan a Stockholmi Operastúdió kétéves kurzusát is látogatta. Debütálására huszonhat éves korában, 1989-ben került sor az itáliai Cortonában, ahol Cherubinóként lépett színpadra Mozart Figarójában. Csak ekkor határozta el, hogy hivatásos énekesnő lesz. Az érlelődés évei következtek a Stockholmi Egyetem Operai Kollégiumában, ahol 1994-ben fejezte be tanulmányait.

    Ezután a Svéd Királyi Operában énekelt kisebb szerepeket. Pályáján az áttörést, mint oly sokak esetében, Plácido Domingo Operalia versenye hozta meg, és fontos volt számára a cardiffi Singer of the World verseny is. 1993-ban a La Bastille színpadán, majd 1994-ben Münchenben is Domingo partnere lehetett. Ezután már jelentős figyelmet keltő fellépések következtek egyre nagyobb sikerrel, a világ nagy operaházaiban. Wagner szerepeit is sorra meghódította: énekli Évát, Erzsébetet, Elsát, Sentát, Sieglindét, Izoldát és Brünnhildét. Stockholmban él, öt nyelven beszél, és évente mintegy negyven fellépést vállal, a magyar közönség azonban eddig csak egyszer hallhatta őt, húsz éve a Zeneakadémián, így itt az idő, hogy újra találkozhassunk vele. Az est karmestere, a német Markus Stenz a világ számos kiváló együttesének volt már vezető dirigense vagy zeneigazgatója - többek közt a Holland Rádió Filharmonikus Zenekarának, a Baltimore-i Szimfonikus Zenekarnak és a Szöuli Filharmonikus Zenekarnak -, Hans Werner Henze műveinek szakavatott tolmácsa, jeles Wagner-dirigens, továbbá ő vezényelte Kurtág György A játszma vége című operájának premierjét is a Milánói Scalában.

    Rendező: Müpa

    Ajánlatunk


    Vannak nagy, mindenki által ismert klasszikus zenei mérföldkövek, amelyek egész kultúránkat meghatározzák. A Klasszik Rádió és a Danubia Zenekar közös, hagyományos tavaszi koncertjén ezúttal a legek, a legendák kapnak főszerepet.

    40 évvel első szegedi előadása után visszatér az István, a király!

    Ajánló


    Pásztor László – Jakab György – Hatvani Emese Böhm György – Korcsmáros György: SZÉP NYÁRI NAP A NEOTON MUSICAL ELŐADÁS…

    A Rumini a mai magyar meseirodalom egyik sztárszerzőjének, Berg Juditnak a legismertebb műve, melyet évről-évre több ezer magyar gyerek olvas…

    Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
    becsült lejárati idő:
    00:00

    tétel a kosárban

    összesen:


    Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!





    © Minden jog fenntartva - MusicalInfo.hu 2006-2016