• Program


    Új stílusgyakorlatok
    10

    Új stílusgyakorlatok

    „Egy fiatalember felszáll egy zsúfolásig megtelt autóbuszra, pofátlanul leül egy megüresedett helyre, majd leszáll a buszról a Szent Lázár téren, ahol egy barátjával találkozik, aki azt mondja neki, hogy még egy gombot fel kell varrnia a kabátjára.” variálós derűre hangolós.

    Nincs aktuális előadás

    Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

    Last event date: Friday, March 11 2022 7:30PM

    Raymond Queneau ötlete alapján
    Olt Tamás - Váradi R. Szabolcs: ÚJ STÍLUSGYAKORLATOK
    variálós derűre hangolós

    A múlt század közepén, egy francia író, bizonyos Raymond Queneau „Exercices de style”, azaz „Stílusgyakorlatok” címmel remekművet vetett papírra.

    A Stílusgyakorlatok című Queneau mű már-már vállalhatatlanul rövid, s önmagában szinte érdektelen történet:

    „Egy fiatalember felszáll egy zsúfolásig megtelt autóbuszra, pofátlanul leül egy megüresedett helyre, majd leszáll a buszról a Szent Lázár téren, ahol egy barátjával találkozik, aki azt mondja neki, hogy még egy gombot fel kell varrnia a kabátjára.”

    Ám miért is mondaná erre bárki fia-borja , hogy remekmű? Csakhogy Queneau ezt a „legkevésbé sem bonyolult cselekményű, már-már vállalhatatlanul rövid s önmagában szinte érdektelen történetet” kilencvenkilenc stilisztikai formában írta meg. Éppen, mint a magyar népmesék!

    Vadonatúj előadásunk alapjául tehát eme fent emlegetett iromány szolgáltatja az inspirációt, ám még e remek hajdani szerző legmerészebb álmai sem adhatnak választ arra, hogyan, mi több a nyájas közönség sem, sőt még mi magunk sem tudjuk elképzelni, mely bravúros módon gondoljuk újra, ezt a „legkevésbé sem bonyolult cselekményű, már-már vállalhatatlanul rövid s önmagában szinte érdektelen történetet”.

    Annyi bizonyos csupán, hogy lesz rá kilencvenkilenc, vagy hetvenhét, de legalább is huszonkettő megoldásunk!

    Játszák: Horváth László Attila, Illyés Ákos, Tóth Zolka

    Díszlettervező: Wilhelm Judit
    Jelmeztervező: Szántó Eszter Rita
    Koreográfus: Kocsis Andrea, Lukács Ádám
    Ügyelő: Sárközi István
    Súgó: Hugyecz Vivien
    Rendezőasszisztens: Antal Andrea

    Rendező: OLT TAMÁS

    Kedves Nézőink!

    Amennyiben problémát észlelnek jegy- vagy bérlet online vásárlása során, kérjük, próbálják meg az oldal elérést egy másik böngésző felületről, vagy a jegy.hu oldalon lévő bal alsó sarokban található chat-ablakot vegyék igénybe!

    Ott azonnal segítséget nyújtanak a probléma elhárításában!

    Köszönjük együttműködésüket és megértésüket!

    Our offer


    It is probably impossible to summarize this miraculous story of Mowgli, Bagheera who escaped from the cage of the human society, the wise Baloo, the mysterious Kaa or the vengeful Shere Khan. The Jungle Book is about birth and death, solitude and partnership, about the magic of youth – so everything which can happen with a kid who had grown up with wolves.

    Az özvegy Lord Meldrum öccsével, anyósával, két lányával éli a húszas évek Londonjának felső tízezer-beli életét. A kényelmüket szolgáló szakácsnő, az inas, a komornyik, a szobalány legalább olyan színes egyéniség, mint a ház urai.

    3+ 90 perc, 1 szünettel Bábtechnika: kesztyűsbáb, pálcás báb

    Suggestions


    A háború mindent elvett tőlük – az otthonukat, a családjukat, a gyermekkorukat. Bandába verődve, éhesen és fázva járják az utcákat,…

    Magyar Táncművészeti Egyetem Budapesti és Vidéki Tehetségcentrum Évzáró Gálaműsora

    Warning! The basket time limit is about to expire!
    estimated time left:
    00:00

    item(s) in basket

    total:


    Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.





    © Minden jog fenntartva - MusicalInfo.hu 2006-2016