"Apa kalapja" - Cseh Tamás Est István István, a Móricz Zsigmond Színház színművészének előadásában
Cseh Tamás munkásságának állít emléket Az „Apa kalapja” című produkció, melyet István István, Olajos Gábor, Horányi Tamás, Szántó Sándor és Miklós-Kun Alexandra adnak elő november 03-án a Bencs Villában.
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
„Apa kalapja” – Cseh Tamás est István István, a Móricz Zsigmond Színház színművészének előadásában
Cseh Tamás 1943 januárjában született. 1961-ben Budapesten a József Attila Gimnáziumban érettségizett. 1970-71-ben ismerkedett meg Bereményi Gézával, aminek eredményeképpen néhány hónap alatt több száz dal született. 1972-ben vált széleskörben ismerté, miután bekerült Jancsó Miklós „Még kér a nép” című filmjének alkotói stábjába.
Dal – és sanzonénekesként 1974-ben kapott működési engedélyt. A Levél a nővéremnek című album 1977-ben jelent meg. Ezen szerepel az „Apa kalapja” című dal is. 1981-ben adták ki Műcsarnok című nagylemezét, mely a korábbi koncertek legsikeresebb darabjait tartalmazta.
Később a Katona József Színház társulatának tagja lett. Ez idő alatt több új dal és album is született. Többek között a Frontvonulás, az Utóirat vagy az Új dalok című lemez, melyen a régi dalok új hangszerelésben szóltak.
Előadók: István István Olajos Gábor Horányi Tamás Szántó Sándor Veczán Emese
Az egyszerű sofőr, Schneider Mátyás fuvarozási vállalkozása hirtelen nagyon sikeres lesz. A család gyorsan meggazdagodik, egy nagy villába költöznek és tulajdonképpen azt sem tudják, hogy mihez kezdjenek rengeteg pénzükkel. A feleség úgy gondolja, hogy mint minden gazdagnak, nekik is jár egy lakáj, így aztán szerződteti Hyppolitot, aki elkezdi rákényszeríteni az egyébként egyszerű családra azokat a szokásokat, amelyeket az arisztokrata családoknál látott. A legrémesebb számukra talán az Operába járás, amit az összes családtag a pokolba kíván. Emellett persze szerelmi szál is van a történetben. Nagy András, akiről csak a történet végén derül ki, hogy arisztokrata és aki a lány apjának cégénél dolgozik, szerelmes Schneiderék lányába, Terkába. A lánynak is tetszik a férfi, de Schneiderné inkább a bájgúnár, semmittevő dendihez, Makács Csabához akarja feleségül adni, mert ő a társadalmi ranglétrán feljebb helyezkedik el.
A történet megmutatja, hogyan keverednek össze a társadalmi és a kényszerűségből erőltetett szerepek, a státuszok és a valódi értékek, és aki nevetséges, az hogyan lesz még nevetségesebb.