Beethoven: C-dúr polonéz, op. 89 Beethoven: Andante favori, WoO 57 Beethoven: Allemande, WoO 81 Beethoven: Hat variáció egy saját témára, op. 76 („Török Induló”) Beethoven: Rondo alla ingharese quasi un capriccio, op. 129 („Harag az elveszett garas miatt”) Britten: Holiday Diary, op. 5
SZÜNET
Sibelius: Finlandia – szimfonikus költemény, op. 26 (a szerző átirata) Rahmanyinov: gisz-moll prelűd, op. 32/12 Chopin: Asz-dúr prelűd, op. 28/17 Ravel: La valse (a szerző átirata) Kodály: Marosszéki táncok
Csabay Domonkos (zongora)
Képzeletbeli utazások megtételéhez a zenénél aligha van ideálisabb „közlekedési eszköz”. Beethoven például nem járt sem lengyel, sem török földön, ám mindez nem akadályozta meg abban, hogy polonézt vagy törökös indulót írjon. A magyaros hangvételű darabjaihoz viszont közvetlen inspirációt is kaphatott, budai utazásán éppúgy, mint magyar barátai révén. Csabay Domonkos égtájak között cikázó koncertje Beethoven ritkábban hallható, ám rendkívül üdítő kompozícióival vesz lendületet, hogy aztán olyan helyekre röpítsen el, mint egy tengerparti nyaralóhely Angliában, ahol az alig húszéves Benjamin Britten zenei naplót vezetett reggeli úszásról, vitorlázásról és minden egyéb békebeli nyári kikapcsolódásról. Az északi vidékekre egy igazi különlegesség révén jutunk majd el, Sibelius fennkölt szimfonikus költeménye ezúttal zongoraváltozatban hallható. A bécsi kedélyt Ravel nevezetes táncfantáziája magasztalja, a műsort Kodály Zoltán székely-magyar népi dallamokat visszhangzó, virtuóz darabja zárja.
A Fővárosi Nagycirkusz nyári műsorában egy kalandos időutazásra hívunk! Hunyjuk be szemünket és repüljünk vissza az időben száz évet! Az 1920-as évekbe érkezünk, egy fantasztikus évtizedbe! Ki ne akart volna akkor élni!? Ki ne akart volna egy stílusos puhakalapban kiszállni egy nyitott sportkocsiból és táncba szaladni, amikor megszólalt a swing, a jazz vagy a charleston?
Az 1920-as évek a felszabadult öröm, a tánc, az életigenlés, a felejthetetlen bolondozások, a szabadjára engedett fantázia és határokat nem ismerő kreativitás évtizede volt. Egy olyan időszak, amikor az érzések szenvedélyesebbek, az élmények erősebbek, a gondolatok temperamentumosabbak voltak, mint bármikor máskor! Az 1920-as években a sport és a művészetek területén máig emlékezetes eredmények születtek, akár az gombamód szaporodó sportklubokban és az egyre profibban megszervezett nyári olimpiákon, akár a filmművészetben, a festészetben, az irodalomban és a zenében! E legendás korszakot idézzük meg SPLASH! című műsorunkban!
A SPLASH! nemcsak egy cirkuszi show lesz, hanem egy felejthetetlen élmény is, tele örömmel, csodával, nevetéssel és az 1920-as évek felejthetetlen hangulataival!