Finito la commedia - Blondin Gáspár, a negyvennégy éves
nagyábrándi lakos ugyan nem beszél nyelveket, de ha beszélne, egész
biztosan ezt gondolná. Elvesztvén munkáját és életkedvét, bezárkózik a
kerti budiba, és erőteljesen szuicid alkattá válik.
Országunk
persze híres a búskomorságról és az elégedetlenségről, így aztán
környezete nem is igyekszik lebeszélni tettéről. Sőt, a halálból hasznot
húzhatnak, s a hasznot lefölözhetik! A popdíva a reménytelen szerelemre
hivatkozna, a polgármester a faluért áldozná fel Gáspárt, a költő a
könyvek felemelt áfája miatti tiltakozásban látja a várható halál okát.
Felbolydul a falu: Blondinéknál tolong mindenki, a szomszéd, a rendőr, a
riporter, no meg az anyós! Amikor aztán betoppan Pál, a
médiaszemélyiség is, hogy élő adásban közvetítse Gazsi öngyilkosságát,
végképp eluralkodik a káosz...
„A szerző szívesen kijelenti,
hogy az alapötletet Nyikolaj Erdmantól lopta." - írja Tasnádi István a
komédia elején (Erdman: Az öngyilkos). A kaposvári közönség már jól
ismerheti Tasnádit, akinek darabjait színházunk mindig nagy sikerrel
játszotta (és emlékezhet Koltai Róbert öngyilkosára is...). Most Dömötör
Tamás rendezésében ismerkedhetünk meg egy halálra szánt magyar zombival
és egy újabb adag komikus verssorral, verses komikummal.
Az özvegy Lord Meldrum öccsével, anyósával, két lányával éli a húszas évek Londonjának felső tízezer-beli életét. A kényelmüket szolgáló szakácsnő, az inas, a komornyik, a szobalány legalább olyan színes egyéniség, mint a ház urai.
Ősbemutató!
Köteles Leander zenei munkásságának legnagyobb slágereit viszi színpadra Pejtsik Péter karmester és a Szolnoki Szimfonikus Zenekar kíséretében, kiegészülve a…