• Program


    Lányos és fiús apák – Családi történetek emberi hangra, dobokra és szaxofonra

    Lányos és fiús apák – Családi történetek emberi hangra, dobokra és szaxofonra

    Jazz és irodalom különleges párbeszéde ez az este.

    Nincs aktuális előadás

    Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

    Utolsó előadás dátuma: 2022. november 10. csütörtök, 19:00

    Lányos és fiús apák - Családi történetek emberi hangra, dobokra és szaxofonra

    Grecsó Krisztián történeteiben mindig ott van a velünk élő és a gyerekeinknek tovább adható, elmesélhető múlt. Ezekre az ódon és mégis mai mesékre reagál, improvizál a híres zenészcsalád két tagja, apa és fia. Minden este egyedi, megismételhetetlen. Az író friss írásaiból válogat, Dés László szaxofonja és Dés András ütőhangszerei válaszolnak rá, festik meg a zene nyelvén apák és gyermekeik világát.

    Grecsó Krisztián Szegváron született. Volt a Bárka folyóirat szerkesztője, a Nők Lapja vezető szerkesztője és a Szépírók Társaságának alelnöke. 2009 óta vezeti az Élet és Irodalom prózarovatát. Könyvei rendkívül sikeresek, így ma már Magyarország egyik legnagyobb példányszámot elérő szerzője. Számos díja közül néhány: József Attila-díj, AEGON Művészeti Díj, Bródy Sándor-díj, Déry Tibor-díj, Libri irodalmi közönségdíj. Dés László Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas, valamint Prima Primissima díjas szaxofonművész, zeneszerző. A kiváló jazzmuzsikus hangszerei a szoprán- és tenorszaxofon, játékát az érzékeny és „szubjektív” hang, az improvizatív dallamvezetés jellemzi. Dés András ütőhangszeres művész. Az évek során egyéni szettet fejlesztett ki magának, mindemellett számos egyéb kézi ütőhangszert is használ, például kannát és ütőgardont, hangszereket a latin-amerikai tradícióból vagy keretes dobokat a világ különböző tájairól.

    Közreműködők:
    író: Grecsó Krisztián
    szaxofon: Dés László
    ütőhangszerek: Dés András

    Rendező: Nők Lapja

    Ajánlatunk


    Vincze Balázs művészeti vezető, rendező-koreográfus jól ismeri a polgári színházi hagyományokat kedvelő táncrajongók ízlését, kiválóan alkalmaz táncszínpadra ismert és közkedvelt irodalmi klasszikusokat. Nagyszerű arányérzékkel teszi követhetővé a cselekményt a tánc nyelvén. Klasszikus alapokra épülő kortárs koreográfiája különleges és látványos, szakmailag magas színvonalú, mégis befogadható és közönségbarát.

    A budapesti Néprajzi Múzeum a világ egyik legkorszerűbb etnográfiai intézménye.

    A világon először a Madách Színház kapta meg a jogot, hogy non-replica változatban állítsa színpadra a Mamma Mia! musicalt. A bemutató 2014 augusztusában a Szegedi Szabadtéri Játékokon, szeptemberben pedig a Madách Színházban volt.

    Ajánló


    Az ezeregy éjszaka az egyik legismertebb és legcsodálatosabb mese az egész világirodalomban. Páratlanul gazdag és színes történet szerelemről, hűségről, örök…

    Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
    becsült lejárati idő:
    00:00

    tétel a kosárban

    összesen:


    Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!





    © Minden jog fenntartva - MusicalInfo.hu 2006-2016