• Program


    MÁV Festetics/1.
    3

    MÁV Festetics/1.

    Hangversenyünk a Festetics koncertek azon típusába tartozik, amelyeken zenekarunk egy-két tagja mutatkozhat be szólistaként. Ezen a koncerten egyik koncertmesterünk, Bartha Mátyás hegedűművész és a csellószólam egyik vezetője, Rózsa Richárd kerül reflektorfénybe, mellettük pedig bemutatkozik egy nagy reményekre jogosító fiatal karmester is.

    Nincs aktuális előadás

    Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

    Utolsó előadás dátuma: 2020. október 22. csütörtök, 19:00

    Holst: Saint Paul’s Suite
    Tartini: g-moll szonáta (Ördögtrilla)
    Bruch: Kol Nidrei
    Rossini: Une larme – variációk gordonkára
    Massenet: Thais – Méditation
    Britten: Simple Symphony

    Közreműködik: Bartha Mátyás (hegedű), Rózsa Richárd (gordonka)
    Vezényel: Thomas Kornél

    Hangversenyünk a Festetics koncertek azon típusába tartozik, amelyeken zenekarunk egy-két tagja mutatkozhat be szólistaként. Ezen a koncerten egyik koncertmesterünk, Bartha Mátyás hegedűművész és a csellószólam egyik vezetője, Rózsa Richárd kerül reflektorfénybe, mellettük pedig bemutatkozik egy nagy reményekre jogosító fiatal karmester is. A műsor roppant változatos, mind a zeneszerzők nemzetisége, mind a művek keletkezésének ideje szempontjából. A barokk kort a szédületes tudású hegedűművész-zeneszerző, Giuseppe Tartini (1692-1770) híres Ördögtrilla-szonátája képviseli, a romantikát Rossini öregkori műve, amely egy saját dalára komponált variáció-sorozat gordonkára. Jules Massenet (1842-1912) francia operaszerző, Thais című operájának közzenéje a Méditation, gyönyörű hegedűszólóval. Elsősorban hegedűműveiről híres Max Bruch (1838-1920) is, akitől most egy híres csellódarabot hallunk, az ősi zsidó ima dallamára komponált Kol Nidrei című művet. A XX. századot két angol zeneszerző képviseli. Gustav Holst (1874-1934) a londoni St. Paul Leányiskola zenetanára volt, növendékei számára komponálta azt a művét, amely hangversenyünkön elhangzik, Benjamin Britten (1813-1976) pedig gyermekkorában, szinte játékból komponált kis szerzeményeinek témáit dolgozta fel 20 éves korában komponált „Egyszerű szimfóniájában”.

    Ajánlatunk


    Gyere el! Nem fogsz megváltozni, de lesz a darabban egy-két hozzád hasonló figura. Talán még azt is megtudod, hogy miért ANYÁM ORRA a címe!

    Megújult műsorral, új fellépőkkel térnek vissza az Illúzió Mesterei Sopronba!

    Május 9-én Tankcsapda koncerttel indul az 2024-es Pápai Expo és Agrárpiknik, az év legmenőbb agrárrendezvénye.

    Ajánló


    Május 11-én fergeteges ValMar koncerttel zárul a 2024-es Pápai Expo és Agrárpiknik, az év legmenőbb agrárrendezvénye.

    Janikovszky – lánykori nevén Kucses – Éva tizenkét és tizennyolc éves kora között, 1938-tól 1944-ig vezette a naplóját. Negyedik naplófüzetének…

    Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
    becsült lejárati idő:
    00:00

    tétel a kosárban

    összesen:


    Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!





    © Minden jog fenntartva - MusicalInfo.hu 2006-2016