• Program


    MÁV Festetics/1.
    3

    MÁV Festetics/1.

    Hangversenyünk a Festetics koncertek azon típusába tartozik, amelyeken zenekarunk egy-két tagja mutatkozhat be szólistaként. Ezen a koncerten egyik koncertmesterünk, Bartha Mátyás hegedűművész és a csellószólam egyik vezetője, Rózsa Richárd kerül reflektorfénybe, mellettük pedig bemutatkozik egy nagy reményekre jogosító fiatal karmester is.

    Nincs aktuális előadás

    Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

    Utolsó előadás dátuma: 2020. október 22. csütörtök, 19:00

    Holst: Saint Paul’s Suite
    Tartini: g-moll szonáta (Ördögtrilla)
    Bruch: Kol Nidrei
    Rossini: Une larme – variációk gordonkára
    Massenet: Thais – Méditation
    Britten: Simple Symphony

    Közreműködik: Bartha Mátyás (hegedű), Rózsa Richárd (gordonka)
    Vezényel: Thomas Kornél

    Hangversenyünk a Festetics koncertek azon típusába tartozik, amelyeken zenekarunk egy-két tagja mutatkozhat be szólistaként. Ezen a koncerten egyik koncertmesterünk, Bartha Mátyás hegedűművész és a csellószólam egyik vezetője, Rózsa Richárd kerül reflektorfénybe, mellettük pedig bemutatkozik egy nagy reményekre jogosító fiatal karmester is. A műsor roppant változatos, mind a zeneszerzők nemzetisége, mind a művek keletkezésének ideje szempontjából. A barokk kort a szédületes tudású hegedűművész-zeneszerző, Giuseppe Tartini (1692-1770) híres Ördögtrilla-szonátája képviseli, a romantikát Rossini öregkori műve, amely egy saját dalára komponált variáció-sorozat gordonkára. Jules Massenet (1842-1912) francia operaszerző, Thais című operájának közzenéje a Méditation, gyönyörű hegedűszólóval. Elsősorban hegedűműveiről híres Max Bruch (1838-1920) is, akitől most egy híres csellódarabot hallunk, az ősi zsidó ima dallamára komponált Kol Nidrei című művet. A XX. századot két angol zeneszerző képviseli. Gustav Holst (1874-1934) a londoni St. Paul Leányiskola zenetanára volt, növendékei számára komponálta azt a művét, amely hangversenyünkön elhangzik, Benjamin Britten (1813-1976) pedig gyermekkorában, szinte játékból komponált kis szerzeményeinek témáit dolgozta fel 20 éves korában komponált „Egyszerű szimfóniájában”.

    Ajánlatunk


    Az ezeregy éjszaka az egyik legismertebb és legcsodálatosabb mese az egész világirodalomban. Páratlanul gazdag és színes történet szerelemről, hűségről, örök emberi értékekről, de ravaszságról, cselvetésekről és gyarlóságról is.

    Boris Eifman / ifj. Johann Strauss A PYGMALION-HATÁS Balett két felvonásban

    „Hegedűs a háztetőn… valahol mind azok vagyunk. Megpróbálunk egy letisztult dallamot kicsalni, miközben egyensúlyozunk, hogy ne szegjük nyakunkat. Nem könnyű!”

    Ajánló


    Janikovszky – lánykori nevén Kucses – Éva tizenkét és tizennyolc éves kora között, 1938-tól 1944-ig vezette a naplóját. Negyedik naplófüzetének…

    A mély és izgalmas történet három különböző korú nőt mutat be. Eltérő életutakat látunk, ám egyszer csak kirajzolódik, hogy a…

    Az előadás arról szól, milyen hazugságban élni, hazugságban leélni egy életet, és milyen, ha ezt a hatalmi elit különféle rétegeinek…

    Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
    becsült lejárati idő:
    00:00

    tétel a kosárban

    összesen:


    Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!





    © Minden jog fenntartva - MusicalInfo.hu 2006-2016