• Program


    Popeye

    Popeye

    Darvasi Popeye figurája egy melankolikus alak, akit még a színműben felléptetett Világtündér is elvarázsol, de megfogni nem tudja, kicsusszan kezei közül, bánata elsodorja.

    Nincs aktuális előadás

    Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

    Utolsó előadás dátuma: 2011. március 7. hétfő, 14:00

    Darvasi László – Gangxsta Zolee: POPEYE, avagy az elrabolt spenótszállítmány
    A Thália Színház és a Kecskeméti Katona József Színház közös produkciója.

    Ismert, szinte már mítosz értékű figurát állít története középpontjába Darvasi László. 1929 óta „él” a tengerész alak a nézők és képregény olvasók (köz)tudatában, feldolgozásainak mennyiség szinte számbavehetetlen. Darvasi László Trapiti c. regényével elnyerte, az Év gyermekkönyve díját 2003-ban, a mesék világában otthonosan mozog. Természetesen saját verzióját írta meg az erőtől duzzadó tengerészről, melyben az ismert Popeye-motívumok új beállítást kapnak, a spenótszállítmányt elrabolják, ahogyan szerelmét és az életkedvét is. A Trapitire emlékeztető módon, ismét a szeretetről mesél Darvasi tolla, annak mindenre befolyással bíró erejéről.
    A Rotary-díjas szerző költői nyelvének gazdagsága éppúgy jellemzi a szövegkönyvet, mintsem fanyar humora, úgy kerüli meg és ki az ismert és elvárható Popeye-motívumokat, ismérveket, hogy említést tesz elmaradásukról, jelzi ezekről való tudását, játszik velük, de nem akarja ismétlésükkel színesíteni saját változatát, keresi az új elbeszélés, elmesélés lehetőségét, s meg is találja.
    Darvasi Popeye figurája egy melankolikus alak, akit még a színműben felléptetett Világtündér is elvarázsol, de megfogni nem tudja, kicsusszan kezei közül, bánata elsodorja.

    Ganxsta Zolee nem csak zeneszerzőként, de színészként is közreműködik a produkcióban, ő játssza Blútó kapitányt, Popeye ellenlábasát, szerelme elrablóját.
    Darvasi László személye, tehetsége, az ismert mítosz adta lehetőségek, illetve a nem mindennapi párosítás Ganxsta Zolee-val garancia a történet eddig soha nem látott, különleges feldolgozására!

    Díszlet: Mira János
    Jelmez: Kiss Borbála
    Rendezte: Réczei Tamás

    Az előadás időtartama: 1 óra 30 perc (1 szünettel)

    Ajánlatunk


    Magyarországi bemutató Az Erkel Színház előadása ELŐADÁSOK: 2026. augusztus 14., 15.,16., 20., 21., 22. tervezett esőnapok: augusztus 17., 18., 23., 24.

    Magyar Táncművészeti Egyetem Budapesti és Vidéki Tehetségcentrum Évzáró Gálaműsora

    Ajánló


    Molnár Ferenc nemzetközileg is elismert ifjúsági regénye számos színpadi és filmes adaptációt ihletett, Magyarországon az egyik legolvasottabb és legnépszerűbb irodalmi…

    zenedráma A Pintér Béla és Társulata valamint a Katona József Színház koprodukciója

    Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
    becsült lejárati idő:
    00:00

    tétel a kosárban

    összesen:


    Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!





    © Minden jog fenntartva - MusicalInfo.hu 2006-2016