• Program


    Semmelweis

    Semmelweis

    A Semmelweis című opera ősbemutatójának amerikai zeneszerzője, Raymond J. Lustig és szövegírója, Matthew Doherty a tettvágytól buzgó, önmagával és a világgal viaskodó Semmelweis pszichéjében, valóság és képzelet mezsgyéjén kalauzolja végig a közönséget.

    Nincs aktuális előadás

    Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

    Utolsó előadás dátuma: 2019. április 2. kedd, 19:00

    A Bartók Plusz Operafesztivál és a Budapesti Operettszínház produkciója

    SEMMELWEIS
    oratorikus kórkép

    „A gyilkolásnak meg kell szűnnie, és hogy megszűnjék, őrszemen fogok állani, és aki veszélyes tanokat merészel hirdetni a gyermekágyi lázról, erélyes ellenfélre fog bennem találni.” S. I.

    Doktor Semmelweis Ignác boszorkányüldözött ember volt a maga korában. Mániákus, kellemetlen embernek tartották. Családja és kollégái elárulták, s végül egy elmegyógyintézetben saját ápolói ölték meg. Bűne az volt, hogy új tanokat mert hirdetni, konokul kitartott meggyőződése mellett, és mindent kockára téve harcolt az igazáért és ezzel mások életéért.

    Semmelweis felfedezte, miként lehetne kiküszöbölni a gyermekágyi lázat. A megoldás roppant egyszerű volt, ám süket fülekre talált. Anyák és csecsemők tömegével haltak meg a szülés után, de az orvosi elit tagjai nem akartak szembenézni a saját felelősségükkel: gondatlanságukkal ők maguk terjesztik a fertőzést. A nagy forradalmak és felfedezések korszakában Semmelweis saját forradalma elbukott, és mintegy száz évnek kellett eltelnie, mire elnyerhette az “anyák megmentője” címet.

    A Semmelweis című opera ősbemutatójának amerikai zeneszerzője, Raymond J. Lustig és szövegírója, Matthew Doherty a tettvágytól buzgó, önmagával és a világgal viaskodó Semmelweis pszichéjében, valóság és képzelet mezsgyéjén kalauzolja végig a közönséget.

    A zeneműben kiemelt szerepet tölt be a női kar és annak minden, éteri szépségű megnyilvánulása. A szólistákkal kiegészült kórus, valamint kortárstáncosok jelenítik meg a gyermekágyi lázban elhunyt nőket, akik lidércekként kísértik Semmelweist. A produkciót különleges vizuális világgal, számos vendégművész bevonásával a fiatal rendező, Boross Martin állította színpadra.

    Zeneszerző: Raymond J. Lustig Dalszövegíró: Matthew Doherty
    Külön köszönet: Edward Andrews
    Fordította: Szabó T. Anna Dramaturg:Mátrai Diána Eszter

    Nyáry Krisztián Igazi hősök – 33 magyar című könyve Semmelweis Ignácról szóló fejezetének felhasználásával

    Vezényel: Dinyés Dániel, Hermann Szabolcs
    Semmelweis Ignác Szabó P. Szilveszter
    Mária Nádasi Veronika
    Susan Lévai Enikő
    Párka Frankó Tünde

    Szellemek:
    Biczók Anna, Julia Jakubowska, Raubinek Lili,
    Németh Zsuzsa, Dávid Anna, Radics Bernadett, Barabás Anita

    Közreműködik: a Szolnoki Bartók Béla Kamarakórus és a Budapesti Operettszínház Kamarazenekara

    Zenei vezető: Dinyés Dániel
    Zenei munkatársak:Mazalin Wanda, Hermann Szabolcs
    Videokoncepció, - tervezés: Juhász András
    Videokivitelezés: Maruscsák Dávid
    A rendező munkatársa: Julia Jakubowska Játékmester: Tucker András
    Asszisztens: Tési Dóra Koreográfus-asszisztens: Czár Mónika
    Látványtervező: Horváth Jenny
    Koreográfus:Biczók Anna
    Rendező:Boross Martin

    A Semmelweis Emlékév támogatásával.

    Ajánlatunk


    2025 márciusára egy mára klasszikussá vált, ikonikus kortárs színdarab bemutatására készülünk: Nagy Péter István rendezi Tony Kushner Angyalok Amerikában című kétestés drámájának első részét, a Küszöbön az ezredfordulót.

    A Mágnás Miska a magyar operettirodalom egyik legsikeresebb műve, mely újra és újra repertoárra kerül zenés és prózai színházakban egyaránt. Ez egyrészt szatirikus, mulatságos történetének köszönhető, másrészt Szirmai Albert és Gábor Andor olyan pompás, örökzöld számainak, mint például A nő szívét ki ismeri, az Úgy szeretnék boldog lenni vagy a Cintányéros cudar világ.

    A Fővárosi Nagycirkusz nyári műsorában egy kalandos időutazásra hívunk! Hunyjuk be szemünket és repüljünk vissza az időben száz évet! Az 1920-as évekbe érkezünk, egy fantasztikus évtizedbe! Ki ne akart volna akkor élni!? Ki ne akart volna egy stílusos puhakalapban kiszállni egy nyitott sportkocsiból és táncba szaladni, amikor megszólalt a swing, a jazz vagy a charleston?

    Ajánló


    A világon először a Madách Színház kapta meg a jogot, hogy non-replica változatban állítsa színpadra a Mamma Mia! musicalt. A…

    Aronsen művének középpontjában egy kusza szerelmi történet és a megállíthatatlan olvadás áll – kérdés, hogy kit melyik fenyeget jobban. A…

    Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
    becsült lejárati idő:
    00:00

    tétel a kosárban

    összesen:


    Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!





    © Minden jog fenntartva - MusicalInfo.hu 2006-2016