• Program


    ANYÁM TYÚKJA (1.)  Az Örkény Színház vendégelőadása.
    2

    ANYÁM TYÚKJA (1.) Az Örkény Színház vendégelőadása.

    A magyar irodalom kötelező versei

    Nincs aktuális előadás

    Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

    Utolsó előadás dátuma: 2025. május 26. hétfő, 19:00

    Az Örkény István Színház vendégelőadása.

    Mit csinál Edward király, angol király?
    Mihez ne fogjon senki könnyelműen?
    Mi történik őszi éjjel a galagonyával?

    A válaszokat egyformán tudjuk. Ha valamiben, ebben egyek vagyunk. De jó! Egy versantológia van a fejünkben, kinél szűkebb, kinél bővebb, de a magja közös. Rágcsálja az idő, strófák, sorok, jelzők kihullnak, néha a szerző neve is. De makacsul mégis úgy képzeljük: valahol ott él bennünk az az antológia. A kályha, ahonnan elindulunk, ami megszabja viszonyunkat a nyelvünkhöz. Van, akiben folyvást bővül, van, akiben egyre kopik, de akkor is olyan parázs, ami lángra kap, ha ráfújnak. Idealisták volnánk? Tegyünk egy próbát! Legyen most a színpad ezé a közös versmemóriáé.

    A műsorban mintegy 100 ismert magyar vers hangzik el, többek között:
    Csokonai Vitéz Mihály: A Reményhez
    Kölcsey Ferenc: Himnusz
    Vörösmarty Mihály: A vén cigány
    Arany János: A walesi bárdok
    Petőfi Sándor: Levél egy színész barátomhoz
    Ady Endre: Elbocsátó, szép üzenet
    Babits Mihály: Esti kérdés
    Kosztolányi Dezső: Boldog, szomorú dal
    Szabó Lőrinc: Dsuang Dszi álma
    József Attila: Eszmélet
    Radnóti Miklós: Nem tudhatom
    Pilinszky János: Apokrif
    Weöres Sándor: Az éjszaka csodái
    Nagy László: Adjon az Isten
    Orbán Ottó: A magyar népdalhoz
    Petri György: 1956

    Válogatta: Várady Szabolcs
    Szerkesztette: Mácsai Pál

    AZ ELŐADÁST KÉT RÉSZBEN JÁTSSZUK, HOSSZA KB. 2 ÓRA 30 PERC.

    JÁTSSZÁK:
    Bíró Kriszta, Csuja Imre, Debreczeny Csaba m.v., Epres Attila, Ficza István, Für Anikó, Kerekes Éva, Kerekes Viktória m.v., Mácsai Pál, Máthé Zsolt, Nagy Zsolt, Pogány Judit, Polgár Csaba, Szandtner Anna, Takács Nóra Diána, Vajda Milán, Hajduk Károly, Terhes Sándor, Znamenák István

    Zenész: Kákonyi Árpád
    Rendező: Mácsai Pál

    Díszlet, jelmez: Izsák Lili
    Zene: Kákonyi Árpád, Matkó Tamás
    Asszisztens: Laky Diána
    Súgó: Horváth Éva
    Ügyelő:Sós Eszter

    Az előadás az NKA támogatásával jön létre Szegeden.

    Bemutató a Szegedi Nemzeti Színházban: 2025. május 26. hétfő

    Ajánlatunk


    1716. Temesvár. Savoyai serege ostrom alá veszi az utolsó török kézen maradt magyar várat. Ahmed pasa és lánya Szófia menekülőre fogják, kincseiket Botsinkay Gáspár birtokán ássák el. Menekülés közben Szófiát elsodorja az ár, őt a jóságos cigányasszony, Cafrinka találja meg és neveli fel. Botsinkay Gáspárt tömlöcbe vetik, fiát, Jónást vándorcigányok veszik pártfogásba. Az időközben daliás legénnyé növekedő nemes úrfi visszatér szülőföldjére azzal a céllal, hogy visszaszerezze apja birtokát, amelyet a kapzsi kormányzó, Feuerstein lovag és cselszövő szolgája, Puzzola is kiszemelt magának… Dargay Attila nagysikerű rajzfilmje után most musical formában is bemutatkozik Szaffi és Jónás szerelmi története. Felejthetetlen színházi élmény az egész család számára, tele fülbemászó dalokkal és szívet melengető pillanatokkal.

    Mohácsi István Francia rúdugrás (18+)

    Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
    becsült lejárati idő:
    00:00

    tétel a kosárban

    összesen:


    Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!





    © Minden jog fenntartva - MusicalInfo.hu 2006-2016